Pomysły i inspiracje na dekorację sali weselnej

Ważnym punktem przygotowań weselnych jest dekoracja sali. Sale weselne ozdabianie balonami nie są już niczym nadzwyczajnym, w związku z czym Młodzi zaczynają od tego odchodzić. Restauracje i sale weselne są często same w sobie już na tyle atrakcyjne, że nie wymagają żadnych dodatkowych dekoracji, jednak warto pokusić się o podkreślenie charakteru danego wnętrza i rangi uroczystości za pomocą ciekawych dodatków. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na dekorację sali weselnej. Być może będą dla Was inspiracją.

 

Tkanina

Popularnym sposobem na upiększenie sali jest zastosowanie różnego rodzaju tkanin. Za ich pomocą można udekorować ściany, sufity, krzesła. Ciekawym akcentem będzie zawieszenie tiulowych pomponów. Decydując się na dekorację wykonaną z tkaniny warto pamiętać o tym, aby dekoracje pasowały do siebie kolorystycznie. Nie należy mieszać zbyt wielu barw, gdyż wystrój stanie się kiczowaty. Lepiej zdecydować się na jeden lub dwa dominujące akcenty, które znajdą swoje odzwierciedlenie również na stole w postaci serwetek i bukietów.

 

Dekoracje świetlne

Bardzo ciekawym i stosunkowo nowym trendem jest przygotowanie wesela na zasadzie eventu, w którym do dekoracji oprócz klasycznych tiulów, aksamitów i organtyny przygotuje się świetlne dekoracje. Odpowiednia aranżacja nada przyjęciu niepowtarzalny klimat, a jego uczestników zachwyci niesamowitymi efektami wizualnymi. Sterowanie światłem za pomocą profesjonalnego sprzętu nie tylko wprawi gości w fantastyczny nastrój, ale spowoduje, że impreza stanie się niesamowitym show.

 

Lampiony i świece

Jeśli planujecie przyjęcie na powietrzu, to bardzo ciekawą propozycją będzie zastosowanie świec, klatek i lampionów, którymi możecie udekorować nie tylko stoły. Tego typu dodatki będą świetnie pasowały również do restauracji w stylu prowansalskim lub rustykalnym, podkreślając jej charakter. Świetliste dodatki dodadzą szyku i romantyzmu każdej uroczystości.

 

Okrągłe stoły

Jeśli marzy Wam się przyjęcie w prawdziwie amerykańskim stylu, to proponujemy zrezygnować z tradycyjnych prostokątnych stołów zestawionych razem, na rzecz rozstawienia okrągłych. Okrągły stół pomieści od 8 do 12 osób. Tego typu ułożenie zajmuje sporo miejsca, jednak sprzyja integracji i sprawia, że goście mogą ze sobą spokojnie porozmawiać. Trzeba się jednak zastanowić, w jakiej konfiguracji posadzić gości, aby dobrze się bawili w swoim towarzystwie. Nie jest to dobry rozkład dla wspólnego biesiadowania, jednak na pewno nada przyjęciu prawdziwie elegancki ton.

 

Rzeźby lodowe

Dzięki lodowym rzeźbom i dekoracjom sala weselna odmieni się w prawdziwy pałac Królowej Śniegu. Jest to dosyć kosztowne rozwiązanie, ale czego się nie robi, aby mieć wyjątkowy i niepowtarzalny ślub?! Ten nietuzinkowy pomysł nadaje się nie tylko zimą, gdyż lodowe dekoracje spokojnie wytrzymają całą noc również latem. Z lodu można wyrzeźbić praktycznie wszystko, poczynając od wazonów, kieliszków i pater, a na torcie weselnym kończąc.

 

Ozdoby świąteczne

Czas Świąt Bożego Narodzenia nie jest może zbyt popularnym okresem na organizację ślubu i wesela, jednak świąteczne aranżacje mogą być pięknym tłem dla tej wyjątkowej okoliczności. Choinka, lampki, bombki, gwiazdy betlejemskie, to wszystko sprawi, że każda sala i restauracja będzie wyglądała naprawdę pięknie i klimatycznie. Ponadto wesele zorganizowane pod koniec grudnia może być jedyną i niepowtarzalną okazją do spędzenia cudownych i niezapomnianych świąt w tak licznym gronie rodziny i przyjaciół.
Dekoracja sali weselnej jest bardzo ważnym elementem ślubnych przygotowań, dlatego warto pomyśleć o wynajęciu do tego celu profesjonalnej firmy dekoratorskiej. Wszystkie dodatki, kwiaty, a nawet zastawa stołowa powinny ze sobą współgrać i pasować do charakteru wnętrza, dlatego dobrze jest zostawić to profesjonalistom.