Jakie jest najlepsze miejsce na urządzenie wesela?

Kwiaty, dekoracje kościelne, biała suknia i dodatki – to większość elementów, bez których nie wyobrażamy sobie ślubu. A jak jest z weselem? Jakie miejsca cieszą się najczęściej naszym uznaniem i dlaczego są tak pożądane?

Wesele to bez wątpienia bardzo ważne przeżycie, które zapamiętuje się na całe życie. Jako państwo młodzi chcemy aby było jedyne w swoim rodzaju, jako goście pragniemy uczcić szczęście młodych, a jako organizatorzy – robimy wszystko, aby sprawy związane z organizacją wesela były zapięte na ostatni guzik. Jedno jest pewne i niezmienne w tej kwestii – wesele powinno być takie, aby pozostały miłe wspomnienia na zawsze. Przede wszystkim powinniśmy wszystko dokładnie przemyśleć i sporządzić listę punktów, które po kolei zaczniemy realizować. Jeśli nie zatrudniamy organizatora weselnego i wszystko spoczywa na naszej głowie lista jest jak najbardziej wskazana. Dla wielu par dylematem jest wybranie weselnego miejsca, ponieważ ciężko im wybrać spośród gamy dostępnych miejsc. Najczęściej na wesele wynajmujemy sale weselne, gdyż w pełni dostosują się do naszych potrzeb i jesteśmy przekonani, że pomieszczą wszystkich weselnych gości.

Co druga panna młoda marzy o tym, aby miejsce weselne było nietypowe, a samo wesele rozgrywało się w dość niespotykanej scenerii. Popularnym miejscem weselnym jest dworek, aczkolwiek wynajęcie takiego miejsca wiąże się z wysokim pokładem finansowym. Podobnie z resztą w przypadku wynajęcia zamku - to również spore koszty finansowe oraz przygotowanie miejsca do przyjęcia weselnego.

Najlepszym miejscem weselnym, które jest niezwykle popularne to wynajęcie hali krytej lub podgrzewanej, w której mamy szerokie pole manewru. Hala namiotowa zawiera bardzo dużo miejsca, dzięki czemu goście weselni będą mogli swobodnie potańczyć, a państwo młodzi odetchną z ulgą. Atutem hali namiotowej jest to, że przyjęcie można zorganizować w odpowiadającym nam dniu i dopasować godzinę przyjęcia do indywidualnych potrzeb. Nie musimy dostosowywać się do licznych lokali, hoteli czy innych ośrodków specjalizujących się w wynajmie sal ślubnych. Kolejną zaletą hali namiotowych jest to, że są dostępne w różnych rozmiarach i rodzajach, dzięki czemu można łatwo przystosować je do naszych upodobań i zamierzeń względem wesela. Ponadto sami możemy zadbać o wystrój wnętrza odpowiednio je dekorując czy przekształcając wedle własnych zachcianek. Warto wiedzieć, że w hali namiotowej możemy doczepić sufit lub podłogę, aby gościom weselnym zapewnić jak największy komfort na weselu.

Popularnością cieszą się także domy weselne, które nie dość, że oferują catering weselny to posiadają także klimatyzację oraz miejsca parkingowe. To spore udogodnienie dla gości weselnych, dlatego warto przemyśleć tą propozycję szukając miejsca na zorganizowanie własnego wesela. Większość uroczystości związanych z weselem jest organizowana w ogrodach, które także można wynająć na tę okoliczność. Jednakże przed decyzją o wyborze miejsca weselnego najpierw warto obejrzeć prognozę pogody. Decydującą kwestią przy wyborze miejsca weselnego jest też zabezpieczenie go przez złymi warunkami atmosferycznymi. Dach takiego miejsca nie może przeciekać, a goście nie powinni moknąć na deszczu.

Rzadziej natomiast sprawdza się działka lub otwarta przestrzeń, ponieważ państwo młodzi obawiają się złej pogody w dniu wesela, przez co chcą uniknąć przykrych niespodzianek w postaci nieudanego wesela czy ulewy. Jak powszechnie wiadomo pogoda lubi zaskakiwać i sprawiać niespodzianki, które w rezultacie nie zawsze są dla nas miłe.

Przed wybraniem właściwego miejsca weselnego należy wszelkie kwestie między sobą uzgodnić, porozmawiać o swoich oczekiwaniach, przedyskutować kwestie finansowe i podjąć ostateczną decyzję. Jeśli w dalszym ciągu mamy problemy ze zdecydowaniem się należy zgłosić się do firm specjalizujących się w organizacji wesel, które pomogą nam w wybraniu odpowiedniego miejsca. Wówczas wesele będzie zaplanowane zgodnie z naszymi wytycznymi, a my będziemy mieli piękną pamiątkę na długie lata.